HABER / DUYURULAR

TSO BAŞKANI GELİŞ, DİKA ŞIRNAK İLİMİZDE MEYVE BAHÇELERİNİ DESTEKLİYOR  
TSO BAŞKANI GELİŞ, DİKA ŞIRNAK İLİMİZDE MEYVE BAHÇELERİNİ DESTEKLİYOR
 

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Osman Geliş'inde katıldığı Dicle Kalkınma Ajansının Mali Destek Programında; ilimiz ve ilçelerine Meyve Bahçelerinde Badem, Fıstık ve Ceviz yetiştirmek için % 75  oranında destek verilmesi kararlaştırıldı,  2015 yılı için 2 milyon 500 TL bütçe ayrıldı. Yüce rabbim bize verdiği bu güzel güneşi, suyu, ve verimli topraktan çiftçilerimizin en iyi şekilde yararlanmasının gerektiğini söyledi.

 

Başkan Geliş, İlimizin ekonomisinin gelişmesinin ancak Tarım ve hayvancılık ile olacağından bu fırsatı çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerektiğini belirtti.İlimizde bu tür faaliyetler oldukça üretim ve istihdam artacak, hem de dışa bağımlılığımız azalacaktır. Buda insanlarımızın Gayri safi milli hasıladan daha fazla pay almasını sağlayacaktır.dedi.

 

Başkan Geliş, Çiftçilerimize sunulan %75 bu hibe desteğinden yararlanmalarını rica ediyoruz. Hem Odamız hem DİKA olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız sizden isteğimiz ilimiz ve ilçelerine  ayrılan bu bütçeyi en iyi şekilde değerlendirmeniz olduğunu  söyledi. Bu hibenin ilimize sağlayan ilgili kuruma, katkı ve emeklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.dedi. 03.04.2015