HABER / DUYURULAR

ŞIRNAK’TA 120 KANAAT ÖNDERLERİNDEN 'BARIŞ' ÇAĞRISI  
ŞIRNAK’TA 120 KANAAT ÖNDERLERİNDEN 'BARIŞ' ÇAĞRISI
 

Bölge kentlerinde bulunan 120 kanaat önderi, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde, 'barış' çağrısı yaptı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Osman GELİŞ’ te katılarak yaptığı konuşmada; “ DEVLET ve PKK BU SESİ DİNLEMELİDİR” dedi.

Başkan Geliş,“Bu ses milletin sesidir. Devletin, hükümetin, PKK’nın bu sesi dinlemesi lazım.Millet 7 Haziranda bir reçete yazdı. Ama meclis okuyamadı. Biz burada herkesi sağduyuya, 12 ilin değil 81 ilinde bütün kesimlerin bu işe ellerini değil vücutlarını koymasında hiçbir sorun yok. Bundan da daha önemli ülkemizin bir sorunu yok. Barış zordur ama hayırlı bir iştir. Barış çaba, gayret, samimiyet olduğu zaman ulaşılmayacak kadar uzak değildir. Hepimize o kadar yakındır ki, yarın ulaşabileceğimiz bir yerdedir". dedi.

Başkan Geliş,"Bu işin silahla, barutla artık çözülmeyeceğini dünyadaki bütün emsallerinden elde net veriler var. Burada samimi her kesim masaya oturup çaba sarf ederse, barış uzak değil yarındır. Biz gençlerimizin ölmesini, annelerimizin ağlamasını, bacılarımızın haykırışlarını artık duymak istemiyoruz. Ülkemizin 81 ili bu işten mesuldür. Burada bir mermi patlıyor, Tekirdağ’daki bacım, Manisa’daki annem ağlıyor. Bu sesi herkesin dinleyip, Silahın biran önce durup birliğin beraberliğin, kardeşliğin çimentosu olmak hepimizin vicdani ve asli görevidir. Son günlerdeki olayların karşılıklı fedakarlık ve samimiyetle aşılacağına inanıyoruz. Bu etkinliklere katkı sunan, bu sesi duyanlara ve katkı sağlayanlara canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi. 1 EYLÜL 2015