HABER / DUYURULAR

 STK Başkan'ları darbeye hayır dedi.  
STK Başkan'ları darbeye hayır dedi.
 STK Başkan'ları darbeye hayır dedi.

Şırnak ve Cizre TSO Başkan'larımızın öncülüğünde İlimizin Sivil Toplum Örgütleri tarafından Darbelere ve bölgemizde yaşanan sorunlara karşı kitlesel yürüyüş ve basın açıklamasını yaparak darbelere hayır dedi.

Basın açıklamasını yapan Yönetim Kurulu Başkan'ımız Sn. Osman Geliş, Halkin iradesi ve demokrasisi dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Darbe asla kabul edilemez. Seçilmiş meşru hükümetin yanindayiz. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür. Darbelere karşı tüm halkımızın gösterdiği fedakarlıktan dolayı teşekkür etti.

Zorlu bir süreçten geçtiğimize vurgu yapan Başkan geliş; son bir bir yıla yakındır bölgemizde, ilimiz ve ilçelerinde sokağa çıkma yasağının sürdüğü ve halkın son derece huzur ve düzeninden, işinden, aşından ve evinden olduğunu görmekteyiz. Yüce rabbim en kısa zamanda şehri Nuh ilimizde huzurlu bir şekilde biraya gelmeyi nasip etmeyi diledi.

Yetkililerle yaptığımız ikili görüşmeler inşallah en kısa zaman da Şırnak tadaki yasağın kaldırması ile ilgili STK'lar olarak talep ettik. Yetkililerinde en kısa zamanda kalkması için çaba göstereceklerini dile getirdiler dedi.31.07.2016