HABER / DUYURULAR

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman GELİŞ  yaptığı açıklamada;  Sn. Cumhurbaşkanım  İlimize yapılan bu güzel hizmetlerin heyecanını halkımızın kursağında bırakmayınız.dedi.  
Yönetim Kurulu Başkanımız Osman GELİŞ yaptığı açıklamada; Sn. Cumhurbaşkanım İlimize yapılan bu güzel hizmetlerin heyecanını halkımızın kursağında bırakmayınız.dedi.

 

BU  KARAR  ŞIRNAK’I  YASEVİNE  ÇEVİRDİ


Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş;  Şehrin adeta bir yasevine döndüğüne dikkat çekerek, “İlimizde son dönemde yapılan konut, altyapı, üniversite, hastane hizmetleri için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kadar güzel temeller atılırken, Şırnak’ın ilçe kararıyla gündeme gelmesi, mübarek Ramazan ayının başında halkımızı yasa bürüdü. Dünden beri telefonlarım susmadı, koca koca adamlar ağlıyorlar. Bu kararın toplumda çok büyük bir kopuş ve travma yaratacağına, büyük sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Şırnak, 28 yıldır il. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın başka ilçeleri il yapmasını saygıyla karşılarız. Ama şehrimizde işadamları oteller yaptı, farklı sektörlerde bayilikler aldılar. Halkımız, esnafımız, iş dünyamız ciddi mağduriyetler yaşayacaklar. 
Şuan toplumumuza anlatmakta zorlanıyoruz. İllerin ilçeye dönüştürülmesindeki  kriterde hangi koşulların baz alındığını Şırnak ve Hakkari halkı olarak anlamakta güçlük çekiyoruz.  Bugün Şırnak ve Hakkari konumunda olan en az 10 ilimiz var; coğrafi konumu, yüzölçümü, nüfusu, ekonomisi bizlere benzeyen. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu kararı gözden geçireceğine inanıyoruz. Yüce Rabbimden diliyoruz ki büyüklerimiz ve hükümetimiz bu yanlış kararı kendi içlerinde istişare ederek, bu kadar acılı günler yaşayan iki şehrimizi yeni bir acıyla karşı karşıya bırakmasınlar. Ak Parti her zaman toplumun taleplerini duyan, bunları görmezden gelmeyen bir parti oldu. Bu kararı da yeniden gözden geçireceklerine inanıyoruz” dedi.26.05.2017