HABER / DUYURULAR

BAKAN ÖZHASEKİ VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, İLİMİZDE YAPTIRILAN OKULLARIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİLER.  
BAKAN ÖZHASEKİ VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, İLİMİZDE YAPTIRILAN OKULLARIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİLER.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ ve TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HISARCIKLIOĞLU'nun teşrifleriyle İlimiz merkezinde TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şükrü GELİŞ Fen Lisesinin açılışı gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Osman GELİŞ, Bize ilk emri "Oku" olan Yaradan’ın adıyla, oku emrinin yansıması olan bu eğitim kurumunun siz sevgili gençlere ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Victor Hugo'nun dediği gibi “Bir okul açan, bir hapishane kapatır"” dedi.

Başkan Geliş; Son dönemlerde Şırnak'ın il statüsü ile ilgili sıkıntımız bizleri büyük üzüntüye sevk etmektedir. Şırnak ve Şırnaklı bunu hakketmiyor. Nüfus olarak, yerleşim ve topografik olarak, Şırnak'tan geride olan illerimiz var, gıybet yapmak istemiyoruz. Gerçekleri söylüyoruz. Cizre ve Yüksekova'nın il olmasına karşı değiliz, ama Şırnak ve Hakkari'nin uzun yıllar önce kazanılmış bir hakkının alınmasını anlamakta zorlanıyoruz. Anlamadığımız gibi genç kardeşlerimizin den büyüklerimize kadar anlatamıyoruz ve ikna edemiyoruz. Ama Şırnak'ın il statüsünün geri alınması kabul etmemiz mümkün değil, bu sıkıntılı süreçte bu kadar alt yapı ve üst yapı gibi güzel hizmetler yapılırken bu güzel hizmetlere gölge düşüreceği gibi bunun doğuracağı olumsuz sonuçlara da katlanamayacağımızı ve bu acıyı kaldıracak takatimizin kalmayacağını belirtmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın son günlerde ilk kıblemiz olan Kudüs için gösterdiği yiğitliği tüm Şırnaklılar olarak destekliyoruz.Allah yardımcısı olsun sık sık kullandığı güçlünün değil, haklının yanındayız, sözü bizlere moral vermektedir.Verilen il statüsü hakkımızın alınmaması için güçlü değiliz, ama haklıyız biz onun için yoğun çalışıyor ve çalışmaya devam ediyoruz.Desteklerinizi bekliyoruz, affınıza sığınarak söylemek istiyoruz. Dinimiz bize kul hakkının korunmasını emrediyor, şartlar bazen zayıf olana da güneşi doğuruyor.vurgulayan Başkan Geliş ilimizde yapımı devam eden alt ve üst yapı inşaatlarının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, Şırnak’ın sahip olduğu madenlerin ilimizin istihdamına ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Geliş Ailesi tarafından yaptırılan Şükrü Geliş Fen Lisesi Onur plaketini Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki Hacı Şükrü Geliş’e takdim etti.

Odamız Meclis Başkanı Sıddık Basan ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Geliş tarafından Bakan Özhaseki ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na plaket takdimi yapıldı.20.12.2017