HABER / DUYURULAR

ŞIRNAK’TA 35. AHİLİK HAFTASI KUTLANDI  
ŞIRNAK’TA 35. AHİLİK HAFTASI KUTLANDI
 ŞIRNAK’TA 35. AHİLİK HAFTASI KUTLANDI
Bu yıl 35'incisi kutlanan AHİLİK HAFTASI resmî programı, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Emin ERKAN, Yönetim Kurulu Başkanımız Osman GELİŞ, Şırnak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Heşar HAŞİMOĞLU, Ticaret İl Müdürü Mehmet Emin YILDIRIM ve Meslek Odası temsilcileri ile Kurum Müdürlerinin katılımı ile başladı.
Çelenk sunma programının ardından, heyet Şırnak Valisi Sayın Osman Bilgin’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Ahilik Kültürü ve günümüz esnaf teşkilatı konuları hakkında istişarelerde bulunuldu.
Heyet daha sonra Şırnak Belediye Başkan Yardımcısı Ömer YILMAZ ile Yönetim Kurulu Başkanımız Osman GELİŞ’i makamlarında ziyaret etti.
Ziyaretlerin ardından Ömer Kabak Meydanından başlayan yürüş Cumhuriyet meydanına kadar devam etti.
Esnafın Ahilik Haftası'nı kutlayan Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Geliş; "Ahi demek kardeş demektir. Bütün esnaflar birbirinin kardeşidir. Kardeşlik paylaşmadır, yardımlaşmadır." dedi. Başkan Geliş konuşmasının devamında, kalifiye eleman bulmakta güçlük çekildiğini bu nedenle mesleki eğitime önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Gençlerimize istihdam alanları oluşturmanın önemine değindi.
Programın devamında yılın ahisi seçilen İbrahim Özkan’a Valimiz Osman Bilgin tarafından kaftan giydirildi. Öğrenciler tarafından şiirler okunmasının ve folklor ile tiyatro gösterisi yapılmasının ardından pilav ikramı ile program son buldu.13.09.2022