HABER / DUYURULAR

ŞIRNAK TSO BAŞKANI OSMAN GELİŞ'TEN BARIŞ SÜRECİ AÇIKLAMASI  
ŞIRNAK TSO BAŞKANI OSMAN GELİŞ'TEN BARIŞ SÜRECİ AÇIKLAMASI
Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman Geliş, barış sürecinin olumsuz geçmesinin Türkiye için büyük kayıp olacağını söyledi.
Barış sürecini değerlendiren TSO Başkanı Osman Geliş, barış sürecinin olumsuz geçmesi durumunda herkesin zararlı olacağını dile getirdi. Geliş, "30 yıldır kardeşler arasında süren bu olumsuz olayların bitmesini istiyoruz. Hükümetimizin attığı olumlu adımları hepimiz destekliyoruz. Burada herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Barış bölgeyi cazibe merkezi haline getirecektir. Bölge yatırıma aç, bölgemizin teşvike değil, huzura barışa ihtiyacı vardır. Huzurun gelmesi durumunda bölgemizden ziyade ülkemiz kazanacaktır Bu top direkten dönerse Türkiye kaybeder" dedi.

30 yıldır hiçbir hükümetin sorumluluk üstlenmediğini ifade eden Geliş, "30 yıldır gelmiş, geçmiş hükümet yetkilileri böyle bir sorumluluğu almadılar. Başta hükümet olmak üzere bütün katkı sunacaklara Allah güç ve kuvvet versin, biz de destek ve yardımcı olmalıyız ki barışa çözüm noktasında katkı sağlayabilelim" diye konuştu.