HABER / DUYURULAR

SBS’de başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi  
SBS’de başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi
 ŞIRNAK - Seviye Belirme Sınavları'nda başarı gösteren öğrenciler Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş tarafından ödüllendirdi.
Seviye Belirme Sınavı'ında başarı gösteren öğrenciler için Silopi Kaymakamlığı'nda tören düzenlendi. TöreneSilopi Kaymakamı Bünyamin Yıldız, Şırnak Ticaret ve Sanayi OdasıBaşkanı Osman, Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Metin Bayar ile başarı öğrenciler katıldı. 
Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, eğitime her zaman büyük destek verdiklerini söyledi. Başkan Geliş, “ilçede başarılı olan öğrencilerimizi hem ziyaret etmek hem de başarılarından dolayı ödüllendirmek için böyle bir program yapmayı uygun gördük. Şırnak merkez ve ilçelerde Eğitim konforunu en üst aşamaya çıkmış. Bizim zamanımızda bu kadar imkanlarımız yoktu. Ama şimdilerde okuma imkanı çok daha iyi olduğunu görüyoruz. Öğrencilere kalan çok iyi çalışmak ve derslerinde başarılı olmaktır.” dedi.
Silopi Kaymakamı Bünyamin Yıldız ise ilçede eğitim alanında ilerleme kaydettiklerini belirterek 8. sınıflar dalında Türkiye birincisi çıkardıklarını söyledi. Yıldız, "Eğitim kalitesini en üst seviyelere çıkartmak için sürekli olarak yeni çalışmalar yapıyoruz. Özellikle bu bölgede eğitim ve öğretim oranının arttırılması için gayret sarf ediyoruz. Sene başında hedef olarak biz okuyan insanlarının tamamının orta öğretim mezunu olmasını istiyoruz. Bu bizim en büyük hedefimizdir.” diye konuştu.
Kaymakam Yıldız öğrencileri başarılarından dolayı ödüllendiren Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş’e katkılarından dolayı teşekkür ettiğini söyleyerek ilçede derece yapan öğrencileri de tebrik etti. 
Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Metin Bayar ise yaptığı kısa konuşmasında eğitimim ivme kazanması için Milli Eğitim olarak her zaman yeni projelerüzerinde durduklarını söyledi. Müdür Bayar, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş’e öğrencilere yapmış oldukları yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.