HABER / DUYURULAR

TSO BAŞKANI GELİŞ, TÜSİAD TOPLANTISINA KATILDI.  
TSO BAŞKANI GELİŞ, TÜSİAD TOPLANTISINA KATILDI.
 TSO BAŞKANI GELİŞ, TÜSİAD TOPLANTISINA KATILDI.

 

Batman ilinde düzenlenen TÜSİAD toplantısına TÜSİAD Başkanı Muharrem YILMAZ, Bölge Ticaret  ve Sanayi Oda Başkanları, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman GELİŞ ve TÜSİAD yönetim kurulunun üyeleri katıldı.

 

TSO Başkanı Geliş;

TÜSİAD' a bölgeye yaptıkları anlamlı ziyaretten dolayı teşekkür ederek, Ülkemizin en büyük açığı "Cari açık değil, Gönül açığı olduğunu vurgulayan başkan Geliş, Gönül açığını kapatırsak cari açığa da ciddi katkı sunacağını ifade etti. Ziyaretlerin devamını ve misafirlerin sektörleri ile ilgili bölgeye yatırımlarını beklediğini vurguladı. Çözüm sürecine de katkısı olacağına canı gönülden inanıyoruz.dedi.Hükümetin başlatmış olduğu çözüm sürecinde herkesin bu işte sorumluluk alarak, bu işin sadece bölgeye değil, ülkemizin genelini ilgilendirdiğini, herkesin burda ciddi bir sorumluluk alması gerektiğini söyledi.

Başkan Geliş; TÜSİAD ülkemizin ciddi bir lokomotifi olup, bu iş camiasının bölgemize gelmesi dahi, bu kışın baharın geleceğinin göstergesidir. dedi.

 

 Başkan Geliş;

Hükümetin il bazında ve sektörel bazda çok güzel bir teşvik yasası hazırladıklarını, ama Şırnak ve Hakkari gibi geri kalmış bölgelere değişik bir kalkınma modeli uygulansın diyen geliş,  ithal edilen ara mallarında dudak uçurtacak bir  teşvik yasası uygularsa , kısa vadede sitem ederiz. Yani ağaç meyvelerini verebilmesi için uzun vadede teşvik verilirse  faydalı olacaktır. TÜSİAD' ın bölgeye yaptığı ziyaretleri önemsiyoruz. Başta TÜSİAD Başkanı sayın Muharrem YILMAZ' a yönetim Kurulu üyelerine ve değerli hemşerim sayın Tarkan KADOOĞLU' na  bölgemize yaptıkları bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.