HABER / DUYURULAR

TSO BAŞKANI GELİŞ 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.  
TSO BAŞKANI GELİŞ 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.
 TSO BAŞKANI GELİŞ 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

 

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Osman GELİŞ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Geliş; Kitle iletişim araçlarının kamuoyunu bilgilendirme, yönlendirme öğretme gibi önemli fonksiyonu bulunduğuna dikkat çekti. Vatandaşın gerek yaşadıkları bölgedeki, gerekse dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi edindiği, görüş ortaya koyduğu, sesini duyurduğu basının, toplumsal gerçekleri öğrenmede de en etkili araç olduğunu vurgulayan Geliş,

"Yayınladığı haberlerle bir anda on binlerce insana ulaşabilen basın, haberin objektif, doğru, seviyeli olması yönünde de önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Halkı aydınlatma ve kamuoyu oluşturma işlevlerini yerine getirirken, demokrasinin işleyişinde önemli bir rol üstlenen basın, bu özelliğiyle demokrasilerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir". Zor şartlarda görev yapan gazeteci arkadaşlarımız bu önemli ve hassasiyet taşıyan mesleğin hakkını layıkıyla vermektedirler. 

Bu vesileyle  tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar,meslek hayatlarında başarılar dilerim. ifadelerini kullandı.